Cievna chirurgia

Ambulancia cievnej chirurgie poskytuje odbornú starostlivosť pacientom s akútnymi a chronickými cievnymi ochoreniami.

V prípade závažných cievnych postihnutí zabezpečíme  hospitalizáciu pacientov na  špecializovaných  pracoviskách za  účelom intervenčnej a angiochirurgickej liečby.

V rámci ambulantných výkonov venujeme sa liečbe kŕčových žíl. Naše možnosti liečby poskytujú dlhodobé riešenia, ktoré sa zameriavajú na príčinu vašich problémov.

Chirurgická liečba kŕčových žíl
Kontaktný formulár

Napíšte nám

Konzervatívna liečba

Pri venóznom ochorení  existujú dôležite kroky, ktoré môžete urobiť aj sami, aby zlepšiť krvný obeh v nohách.  Pomôžu tomu aj kompresné pančuchy. Kompresná terapia je štandardom v liečbe kŕčových žíl, pomáha znížiť pretlak venóznej krvi v nohách a dosiahnuť  tak potrebnú úľavu, po ktorej túžite.

SKLEROTERAPIA

Pri skleroterapii injekčný roztok (sklerotizant) sa podáva priamo do metličkových alebo kŕčových žíl priemerom približne 1 – 4 mm. Tento roztok spôsobí zvnútra poškodenie žilových stien, čím dôjde postupne k uzáveru priesvitu žily. V priebehu času sa ošetrené žily zmenšujú a krvný tok sa prirodzene presmeruje do zdravých žíl. Sklerotizáciu je vhodné absolvovať v chladnejšom ročnom období – jeseň, zima.

Výhody sklerotizácie:

Endovenozná liečba

Moderna liečba kŕčových žíl je zlatým celosvetovým štandardom liečby kŕčových žil. Vykonáva sa pomocou tenkého optického vlákna, ktoré sa zavedie do poškodenej žily pod kontrolou ultrazvuku. Laserové vlákno vytvára vysokú teplotu, ktorá uzatvára poškodenú cievu bez porušenia jej okolia.

Výhody endovenóznej liečby kŕčových žíl:

Chirurgická liečba

Flebektómia je mininvazívny chirurgický zákrok, pri ktorom sa odstraňujú vypuklé bočné kŕčové žily. Pri tomto zákroku sa do kože urobí niekoľko drobných vpichov, cez ktoré sa kŕčová žila jemne odstráni. Miniflebektómiu vykonávame väčšinou spolu s inou liečbou kŕčových žíl (sklerotizácia, laserová ablácia), tak ako bočné kŕčové žily sú len dôsledok hlavného ochorenia.

Výhody flebektómie: 

Klasická operácia kŕčových žíl

Chirurgický zákrok, pri ktorom odstraňujeme postihnutú hlavnú povrchovú žilu. Táto metóda je spojená s prerušením prítokov do safeny a zrušením refluxných bodov. Hlavnou výhodou chirurgického postupu je jeho definitívny efekt a najmenšie percento recidív.

Odporúčame chirurgickú liečbu u pacientov, ktorí opakovane prekonali zápal povrchovej žily a u pacientov s extrémne rozšírenou povrchovou žilou.

Výhody:
Nevýhody: